Zachowania naszych kotów domowych

Staramy się zrozumieć zachowania naszego kota

Obserwując koty można by odnieść wrażenie, że dla nich ważne są jedynie ich potrzeby. Jednak będąc uważnym obserwatorem możemy zauważyć subtelne oznaki kociej miłości i to nie tylko z powodu miski pełnej pysznej karmy. Mruczenie, pokazywanie brzuszka, lizanie Cię, ocieranie się o Ciebie, powolne mruganie obojgiem oczu, ugniatanie lub niespodziewane prezenty to zachowania świadczące o tym, że Twój pupil darzy Cię dużym uczuciem. Co oznaczają zachowania Twojego kota?

Każdy właściciel kota wie, że to właśnie nasi mruczący przyjaciele ustalają zasady obowiązujące w domu i to my mieszkamy u nich a nie one z nami. Koty są znane z tego, że chodzą własnymi ścieżkami i z natury są samotnikami, ale czy to oznacza że jesteśmy im obojętni? Nic bardziej mylnego. Jak w takim razie rozpoznać czy kot nas kocha? Jak zrozumieć zachowania kota? W przeciwieństwie do psów,  które aż tryskają energią na widok właściciela wracającego z pracy koty są bardziej powściągliwe w okazywaniu emocji  i zupełnie inaczej okazuje uczucia jakimi darzą właściciela. Twój kot nie będzie merdał ogonem na Twój widok. Jak w takim razie kot okazuje uczucia, którymi Cię darzy?

Mruczenie kota.

Mruczenie jest jedną z form porozumiewania się kotów. Koty w zależności od sytuacji w jakiej się znajdują mogą mruczeć, miauczeć, a także syczeć i warczeć. Mruczenie jest pierwszym ze sposobów komunikacji kociaka ze swoją matką. Małe kotki mogą mruczeć i ssać mleko jednocześnie. Dlatego jeśli Twój kot mruczy siedząc Ci na kolanach możesz być pewny, że jest zadowolony i czuję się dobrze w Twoim towarzystwie. Możesz się czuć wyróżniony, kot w taki sposób okazuję Ci rodzinne przywiązanie, a także zaufanie. Dodatkowo mruczenie ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, działa uspokajająco, obniża ciśnienie krwi i powoduje wytwarzanie hormonu szczęścia – serotoniny. Jeśli do tego wszystkiego Twój pupil wyleguję się przy Tobie z brzuszkiem do góry i pozwala się po nim głaskać możesz być pewny, że już bardziej nie może Ci zaufać. Odsłonięcie brzucha to oznaka największego zaufania. Zwierzęta nie zrobią tego w obecności kogoś przy kim czują zagrożenie.

Kocie ugniatanie ...

Ugniatanie podobnie jak mruczenie jest zachowaniem łączącym się z dzieciństwem i dorastaniem kociąt.

Kocięta ugniatając swoją matkę stymulują wydzielanie mleka. Czynność ta kojarzy się kotu z bezpieczeństwem, ciepłem i miłością. Zachowanie to jest zarezerwowane dla nielicznych. Jeśli Twój kot wskakuję Ci na kolana i zaczyna ugniatać przednimi łapkami uda lub brzuch masz niezaprzeczalny dowód na jego miłość nawet jeśli czujesz się wtedy jak ugniatane ciasto 😊 Na łapkach kotów znajdują się również gruczoły zapachowe co pozwala kotu oznaczyć Cię jako jego na wyłączność.

Znamy się bardzo bobrze na żywieniu zwierząt domowych. Wszystkich
zwierzaków, ponieważ mamy zespół wysokiej jakości fachowców w każdej dziedzinie opieki nad zwierzętami.

Nasza firma jest na rynku od kilkunastu lat i nasza misją jest dostarczać zdrowie naszym domowym zwierzętom oraz pupilom naszych klientów.
Nie lubimy słabej jakości jedzenia, nie kupujemy naszym domowym futrzakom niczego taniego i słabej jakości, dlatego cieszą się one zdrowiem, są szczęśliwe oraz są z nami długo.
Pomijamy tu kwestie związane z leczeniem, bo dobrze karmione koty, psy i inne domowe zwierzaki po prostu mniej chorują.
Poznaj nasza ofertę produktów zoologicznych, która cały czas się zmienia tak jak wiedza o właściwym żywieniu naszych podopiecznych.

Co mamy dla zwierząt?
mokre karmy dla psów
suche karmy dla psów
posłania, przysmaki oraz wiele innych produktów psich również dla ich higieny
mokre karmy dla kotów
suche karmy dla kotów
– świetne delikatne żwirki dla kotów
– oraz inne rzeczy przydatne dla kotów takie jak drapaki, kuwety, kocie przysmaki. Twój kot będzie zadowolony. 
– mamy też ofertę dla małych ssaków, np. dla królików, chomików
– są też produkty dla koni
– oraz asortyment artykułów przydatnych w domu, na przykład od szwajcarskiego Rotho

Sprawdź jakie marki produktów oferujemy:

Nasza strona ma na celu poprawić naszą komunikację o psach kotach oraz małych zwierzętach, którymi się na co dzień opiekujemy. Bądź z nami w 1st Choice dla domowych pupili

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *